Video | Inter – Benfica 3-3. Derby italian pentru un bilet în finala Champions League

HomeSport

Liga 2: Unirea Dej - Oțelul, vineri, 17:30, DGS 1 SuperLiga: Sepsi - Universitatea Craiova, vineri, 20:30, DGS 1 Italienii s-au calificat în penu

Nu a reușit să promoveze, dar va juca în Superliga României! Noul transfer de la Sepsi Sfântu Gheorghe
„Ne era mai ușor cu Rapid dacă jucam 11 contra 11”. Ce spune de lupta pentru titlu
”Victima” lui Alibec susține că atacantul l-a înjurat înainte ”să-i alunece cotul în cap”! Ce i-au spus jucătorii Farului

• Liga 2: Unirea DejOțelul, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: SepsiUniversitatea Craiova, vineri, 20:30, DGS 1

Italienii s-au calificat în penultimul act al competiției datorită victoriei din tur (scor 2-0) și se vor duela pentru un bilet în finală contra celor de la AC Milan.

Inter – Benfica 3-3. Italienii se califică în semifinalele Champions League grație rezultatului din tur

După un prim sfert de oră echilibrat, Inter a deschis scorul prin Barella, care a avut o execuție superbă, cu stângul, din interiorul careului.

Lusitanii au dat replica în minutul 31, când Grimaldo a trimis foarte bine la poartă din lovitură liberă, însă Onana a păstrat diferența pe tabelă cu o intervenție frumoasă. După câteva minute, italienii au avut un gol anulat al lui Lautaro Martinez.

Lusitanii au restabilit egalitatea în minutul 38, când Aursnes a trimis cu capul imparabil, după o centrare a lui Rafa Silva.

După pauză, jucătorii Benficăi au cerut penalty,…