Un primar USR de oraș, racolat de PSD. Camelia Bertea, edilul din Victoria, a trecut la social-democrați

HomePolitică

Un primar USR de oraș, racolat de PSD. Camelia Bertea, edilul din Victoria, a trecut la social-democrați

Camelia Bertea (USR), care a fost aleasă în 2020 primar al orașului brașovean Victoria, a anunțat vineri că trece la PSD. E primul caz în care

Buzăul a atras și investit peste 1,8 MILIARDE de EURO în ultimii 8 ani
Visul american, impulsionat de Marcel Ciolacu. Cum ar putea fi inclusă România în programul Visa Waiver cu ajutorul angajaților din administrație
Să se producă pe teritoriul României

Camelia Bertea (USR), care a fost aleasă în 2020 primar al orașului brașovean Victoria, a anunțat vineri că trece la PSD. E primul caz în care un primar USR de oraș trece la social-democrați.

Bertea și-a justificat trecerea la PSD prin ajutorul pe care l-ar fi primit pentru proiectele din oraș. Ea a anunțat într-un comunicat că trece la PSD cu cea mai mare parte a filialei USR Victoria.

”Astăzi am făcut un pas politic important, atât pentru mine, cât și pentru Victoria. A fost un pas greu, la care am reflectat foarte mult timp. Începând de astăzi, m-am alăturat familiei PSD, o familie mare și unită, cu care împărtășesc o viziune comună pentru dezvoltarea Victoriei. Ceea ce m-a determinat să fac acest pas hotărâtor a fost sprijinul constant pe care l-am primit din partea PSD pentru proiectele mele și pentru bunăstarea locuitorilor Victoriei. Am înțeles că politica și administrația se fac cu OAMENI pentru OAMENI, iar o mână de ajutor…

Citeşte mai mult