”În următorii doi ani de zile vreau să încurajez cât mai mult investițiile”

HomePolitică

”În următorii doi ani de zile vreau să încurajez cât mai mult investițiile”

Premierul Marcel Ciolacu, aflat vineri la deschiderea pentru circulație a pasajului rutier suprateran construit în Sectorul 3, la intrarea pe

”Sunt onorat de desemnarea în funcția de consilier onorific pentru politică externă al premierului Marcel Ciolacu”
COMEMORAREA ATACURILOR DE LA 11 SEPTEMBRIE. Premierul Ciolacu: Nicio miză nu e mai importantă decât viețile oamenilor
Întâlnire de gradul zero între premierul Marcel Ciolacu și ambasadorul SUA. Câți români lucrează pentru firmele americane din țară

Premierul Marcel Ciolacu, aflat vineri la deschiderea pentru circulație a pasajului rutier suprateran construit în Sectorul 3, la intrarea pe Autostrada Soarelui, a declarat că în următorii doi ani de mandat va încuraja investițiile, deoarece este pentru prima dată când România ar avea o creștere economică ”bazată pe investiții și nu pe consum”, susține acesta.

Aflat alături de primarul Sectorului 3, Robert Negoiță și de vicepremierul Marian Neacșu, Marcel Ciolacu a lăudat deschiderea pentru circulație a pasajului rutier suprateran construit în Sectorul 3, în zona Autostrăzii Soarelui. Acesta a promis încurajarea investițiilor în următorii doi ani de zile:

”Îmi pare bine că este o realizare a unei companii a Primăriei. În următorii doi ani de zile vreau să încurajez cât mai mult investițiile. Investițiile în infrastructură făcute prin Ministerul Transporturilor, dar și investițiile făcute de către autoritățile locale,…

Citeşte mai mult