Ieșire a ministrului Muncii, Marius Budăi: ‘Guvernul a fost corect în relația cu toți angajații din sistemul de învățământ’

HomeBusiness

Ieșire a ministrului Muncii, Marius Budăi: ‘Guvernul a fost corect în relația cu toți angajații din sistemul de învățământ’

Ministrul Muncii și Solidarității Sociale, Marius Budăi, a făcut o serie de precizări în privința Ordonanței de Urgență pri

Florin Călinescu, după ce fugarul Marko Attila (UDMR) a revenit în România după ce fapta i s-a prescris: Și-i auzi pe judecători că plâng după acele salarii speciale și ies la pensie
Alertă la banca unde sute de români au depuse economiile. Un angajat le fura banii clienților din conturi și le transfera în „buzunarele” rudelor sale
ASF propune plafonarea prețului polițelor de asigurare obligatorie! De când se aplică măsura

Ministrul Muncii și Solidarității Sociale, Marius Budăi, a făcut o serie de precizări în privința Ordonanței de Urgență prin care s-au majorat salariile profesorilor, începând cu data de 1 iunie.

Într-o postare pe pagina de socializare, Marius Budăi afirmă că Guvernul Nicolae Ciucă a fost corect în relația cu toți angajații din învățământ.

Propunerea de Ordonanță de urgență a fost analizată și chiar s-au făcut unele amendamente care au fost incluse în textul final. Nu a fost nimic nediscutat înainte cu sindicatele, care să fi fost inclus, scos sau modificat în forma finală a ordonanței de urgență”, a subliniat Marius Budăi.

„Guvernul a fost corect în relația cu toți angajații din sistemul de învățământ. Textul ordonanței de urgență în care s-au reglementat revendicările profesorilor a fost postat în transparență decizională pe site-urile Ministerului muncii și al Ministerului…

Citeşte mai mult