De ce te simți mai obosit după cafeaua de dimineață, în loc să ai energie. „E ca un roller coaster”

HomeSănătate

De ce te simți mai obosit după cafeaua de dimineață, în loc să ai energie. „E ca un roller coaster”

De ce te simți mai obosit după cafea

Orașul din România care interzice fumatul în parcuri, stații de autobuz și baze sportive / La cât se ridică amenzile și care sunt excepțiile
Ceaiul care ajută creierul să funcţioneze mai bine. Dr. Vlad Ciurea: „Este minunat”
PSD revine cu promisiunea unor amendamente privind scutirea de plată CASS

De ce te simți mai obosit după cafeaua de dimineață, în loc să zburzi de energie? Oamenii de știință ar putea avea răspunsul.

De ce te simți mai obosit după cafeaua matinală

Cafeaua este cea mai populară băutură în Statele Unite ale Americii, scrie foxnews.com.

86% dintre băutorii de cafea din SUA își beau prima cafea dimineața, la prima oră, potrivit unui studiu NCA (Asociația Națională a Cafelei) din New York.

Cu toate acestea, nu întotdeauna cafeaua matinală ne poate da energie pentru întreaga zi.

„Cafeina este foarte eficientă în cazul oboselii de moment, dar este ca un bandaj pentru ceea ce se ascunde dincolo de stilul de viață”, explică Alexander LeRitz, un reputat dietician din Canada.

„Gândește-te la un roller coaster: ce urcă trebuie să și coboare”, spune Lisa Moskovitz, un alt dietician din SUA.

„Cafeina îți…

Citeşte mai mult