Alex Pânișoară sesizează Instituția Prefectului: ”Clotilde Armand încalcă legea!”

HomePolitică

Alex Pânișoară sesizează Instituția Prefectului: ”Clotilde Armand încalcă legea!”

Legea nu mai este respectată în Sectorul 1 al Capitalei, condus de Clotilde Armand, iar situația atinge paroxismul, avertizează urbanistul Al

Donald Trump se predă joi seara, pentru a patra arestare. “Sunt niște animale sălbatice”
Fără UE și NATO, România ar fi la fel de vulnerabilă ca Republica Moldova
Cine va deschide lista PNL pentru europarlamentare. Ce spune Nicolae Ciucă despre Eduard Hellvig și Emil Boc

Legea nu mai este respectată în Sectorul 1 al Capitalei, condus de Clotilde Armand, iar situația atinge paroxismul, avertizează urbanistul Alexandru Pânișoară, președintele Asociației pentru Dreptul Urbanismului (ADU).

La Primăria Sectorului 1 al Capitalei, scandalurile se țin lanț. După ce a trimis către Prefectul Bucureștiului un buget ”fals”, care nu conținea toate amendamentele aduse de reprezentanții PSD și PNL, Clotilde Armand nu mai convoacă, în luna aprilie, Consiliul Local, iar Alexandru Pânișoară trage un semnal de alarmă.

Legea este, din nou, încălcată, spune acesta, iar primarul Sectorului 1 ”a oprit definitiv activitatea administrației publice locale”.

Fizic, Clotilde Armand nu mai are când să convoace Consiliul Local în această lună. Au avut o ședință în data de 3 aprilie, convocată deîndată, dar – conform Codului Administrativ – primarul trebuie să convoace, cel puțin o dată pe lună, Consiliul Local…

Citeşte mai mult