Video | Rapid – Sepsi 0-0. Cristiano Bergodi obține doar un punct la debutul pe banca giuleștenilor

HomeSport

14.07.2023, 23:25 SuperLiga: Hermannstadt - Farul, sâmbătă, 18:30, DGS 1 SuperLiga: CFR Cluj - Poli Iași, sâmbătă, 21:30, DGS 1 Rapid București și

România U18 a obținut un egal și o victorie în cele două meciuri amicale cu Macedonia de Nord
Luis Enrique, iritat după Newcastle
David Beckham a dezvăluit ce făcea în momentul în care a aflat că Leo Messi a bătut palma cu Inter Miami

14.07.2023, 23:25

• SuperLiga: Hermannstadt – Farul, sâmbătă, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: CFR Cluj – Poli Iași, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Rapid București și Sepsi Sf. Gheorghe au terminat la egalitate partida din cadrul primei etape a SuperLigii României, scor 0-0.

Rapid – Sepsi 0-0

Prima repriză a fost total controlată de către giuleșteni, iar Cătălin Cîrjan a ratat cele mai mari ocazii ale formației antrenate de Cristiano Bergodi.

În cea de-a doua repriză lucrurile s-au mai egalat, iar Sepsi a reușit să marcheze prin Marius Ștefănescu, în minutul 65. Totuși, după ce a consultat arbitrajul video, Sebastian Colțescu a anulat golul pe motiv de ofsaid, iar meciul s-a terminat la egalitate, scor 0-0.

Pentru Rapid București urmează meciul contra celor de la Universitatea Cluj, în timp ce echipa lui Liviu Ciobotariu va juca acasă împotriva ”Juveților” de la U Craiova 1948.

VIDEO cu rezumatul partidei Rapid – Sepsi 0-0