Video | Bayern – Real Madrid 2-1, ACUM, Digi Sport 1. Bavarezii au făcut remontada în patru minute!

HomeSport

BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3 Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1 Astfel, finalista Champion

Video Exclusiv | A negociat cu Gigi Becali și a fost plăcut impresionat de patronul FCSB-ului! Semnalul de alarmă transmis roș-albaștrilor
Real Madrid a venit cu contraoferta pentru Kylian Mbappe, după ce PSG a cerut 250 milioane €
Verdict despre lovitura încercată de Rapid, după ce Mutu a confirmat discuțiile cu Arsenal: ”Ghinion fantastic”

• BASCHET: Fenerbahce – Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund – PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

Astfel, finalista Champions League se va decide la returul de pe Santiago Bernabeu.

Bayern – Real Madrid 2-2

Cele două formații au început în forță duelul de pe Allianz Arena. Gazdele au ratat mai multe ocazii, iar Real Madrid a deschis scorul prin Vinicius în minutul 24.

Bavarezii au reușit remontada în doar patru minute în repriza secundă. Leroy Sane a adus egalarea, iar Harry Kane a dus-o pe Bayern în avantaj după ce a transformat o lovitură de la 11 metri.

Vinicius Jr a reușit o ”dublă” pentru Real Madrid, minutul 83, după ce a punctat de la punctul cu var, și a stabilit scorul final al partidei.

Min 90+3: Final de meci pe Allianz Arena!

Min 83: Gooool Real Madrid! Vinicius a restabilit egalitatea din penalty!

Min 82: Real Madrid a primit penalty pentru un fault asupra lui Rodrygo.

Min 79: O nouă ocazie pentru Real Madrid! Vinicius a…