Sergentul-major Valerii Markus a cerut retrogradarea. Discuția cu Zelenski și de ce vrea „cel mai de jos rang”

HomeExterne

Sergentul-major Valerii Markus a cerut retrogradarea. Discuția cu Zelenski și de ce vrea „cel mai de jos rang”

Nu renunță nicidecum la luptă, dar nici nu își mai dorește oameni în subordine. Sergentul-major Valerii Markus a cerut să fie retrogradat la „cel mai

Invazia ploșnițelor de pat crează isterie în Franța și stârnește o dispută politică la Paris, în timp ce „flagelul” insectelor continuă
EXCLUSIV Un expert de la Harvard explică de ce America are cei mai bătrâni candidați din istorie la alegerile prezidențiale
Lista de incidente Boeing nu se oprește: un avion United Airlines și-a pierdut o roată în timpul decolării din Los Angeles

Nu renunță nicidecum la luptă, dar nici nu își mai dorește oameni în subordine. Sergentul-major Valerii Markus a cerut să fie retrogradat la „cel mai de jos rang”. Luna trecută, el a purtat discuții cu președintele Volodimir Zelenski despre problemele de care s-a lovit pe front.

Valerii Markus, alături de președintele Volodimir Zelenski FOTO Ukrainska Pravda

La
întâlnirea cu Zelenski

și Valerii Markus a vorbit,
în principal, despre
neînțelegerile cu comandanții săi,
notează publicația Ukrainska
Pravda.

Motivul
pentru care își dorește retrogradarea

Valerii Markus, sergentul-major din cadrul Brigăzii 47 Separată
Mecanizată a Forțelor Armate ale Ucrainei „Măgura”, a cerut să
fie retrogradat, din cauza dezacordului continuu cu comandanții
brigăzii.

Sunt total împotriva deciziilor care s-au luat cu privire la
desfășurarea și dezvoltarea Brigăzii 47. Nu ni s-a permis să
dezvoltăm unitatea militară în…

Citeşte mai mult