”PSD mi-a dat mandat pentru reducerea numărului de ministere”

HomePolitică

”PSD mi-a dat mandat pentru reducerea numărului de ministere”

Marcel Ciolacu a anunţat că social-democraţii i-au dat mandat, în Consiliul Politic Naţional al partidului de marţi, pentru a fi redus număru

Premierul Marcel Ciolacu, despre o eventuală candidatură la ALEGERILE prezidențiale
Vouchere de 5.000 de euro pentru o categorie socială din România
Ucraina vrea interzicerea Bisericii Ortodoxe care este legată de Patriarhia Moscovei

Marcel Ciolacu a anunţat că social-democraţii i-au dat mandat, în Consiliul Politic Naţional al partidului de marţi, pentru a fi redus numărul de ministere, de secretari de stat şi a agenţiilor guvernamentale după rotaţia premierilor.

„În toate negocierile pe care le vom avea cu ceilalţi co-preşedinţi care formează această coaliţie vor fi axate pe oamenii care vor ocupa aceste poziţii, respectiv de miniştri în Guvernul României. Mi se pare corectă abordarea nu numai ca oameni politici, dar şi ca români. Dorim oamenii potriviţi la locurile potrivite. Nu m-am născut preşedinte al PSD, nu m-am născut politician sau preşedinte al Camerei. Eu când m-am născut, m-am născut român şi cred că trebuie să avem o abordare mult mai responsabilă în ceea ce priveşte noul Guvern.

Colegii mi-au dat un mandat de a avea o discuţie cu fiecare ministru în parte pentru a face o analiză în funcţie de fiecare minister împreună cu preşedintele PNL,…

Citeşte mai mult