PSD Argeș nu joacă cu rezervele. Primari, viceprimari și consilieri locali PNL au trecut la PSD

HomePolitică

PSD Argeș nu joacă cu rezervele. Primari, viceprimari și consilieri locali PNL au trecut la PSD

Organizația PSD Argeș a primit astăzi noi membri, de la PNL. Consilieri locali, primari și viceprimari liberali au trecut în tabăra social-demo

Un mort la Kiev după un atac „masiv”cu drone ruseşti
Primarii propun un mecanism de compensare, după decizia de redirecționare a banilor din impozite locale / Guvernul evaluează propunerea
Virgil Guran spune că în județul Dâmbovița, alianța cu PSD s-a încheiat / „Unii se cred în continuare stăpâni de moşie”

Organizația PSD Argeș a primit astăzi noi membri, de la PNL. Consilieri locali, primari și viceprimari liberali au trecut în tabăra social-democrată. Unii dintre ei sunt cunoscuți ca fiind vechi simpatizanți ai noii formațiuni politice în care s-au înscris oficial, acum. 

Odată cu schimbarea adeziunii de partid, opt liberali vor figura de acum înainte pe listele social-democraților argeșeni, la Alegerile din 2024. Unul dintre aceștia este și viceprimarul Municipiului Pitești, Gelu Tofan. Referitor la acest aspect, șeful său, social-democratul Cristian Gentea a declarat:

Sunt foarte bucuros că cei pe care vi i-am prezentat astăzi vor face parte din echipa noastră. Sunt oameni serioși din PNL care au înțeles că mă interesează dezvoltarea Piteștiului! Noi, spre deosebire de alții, nu jucăm cu rezervele, jucăm cu titularii!

La rândul său, președintele PSD Argeș, Ion Mânzână, este bucuros de alegerea făcută de colegii de la PNL și este…

Citeşte mai mult