PERCHEZIȚIA informatică în cazul celor 17 morți suspecte de la Spitalul Pantelimon, finalizată

HomeSănătate

PERCHEZIȚIA informatică în cazul celor 17 morți suspecte de la Spitalul Pantelimon, finalizată

S-a finalizat percheziția informatică în cazul celor 17 morți suspecte de la Spitalul Pantelimon la aparatele care au stocat toate informațiile

Pacientul transferat la un spital din Austria se va întoarce în țară
ce au descoperit cercetătorii estonieni și cum ar putea schimba tot ce știm despre bolile cardiace
Cele 3 obiceiuri care îți distrug mintea. Recomandările unui neurolog de top pentru un creier sănătos

S-a finalizat percheziția informatică în cazul celor 17 morți suspecte de la Spitalul Pantelimon la aparatele care au stocat toate informațiile, inclusiv cantitatea de noradrenlina administrată fiecarui pacient. Potrivit surselor Gândul, ele vor fi corelate cu fișele medicale ale pacienților.

Reamintim că o asistentă medicală a fost reținută în cazul celor 17 pacienți care au murit în patru zile, la secția de ATI a Spitalului Sfântul Pantelimon.

Aceasta este acuzată de mărturie mincinoasă. Asistenta de la Spitalul Sfântul Pantelimon este prima persoană reținută de autorități, în cazul celor 17 decese suspecte, survenite în termen de patru zile, la secția de ATI a instituției, în luna aprilie.

Familia și aparținătorii pacienților care au murit, la scurt timp de la internare, au acuzat că acestora nu li s-ar fi administrat doza de noradrenalină necesară. Suspiciunile lor au fost generate de afirmațiile făcute de surse din interiorul…

Citeşte mai mult