Faza SF care a aprins Real Madrid – FC Barcelona. ”Marca” a dat verdictul

HomeSport

La Liga: Real Madrid - Barcelona, duminică, 22:00, DGS 1 Superliga: Sepsi - Univ. Craiova, duminică, 19:00, DGS 1 Pentru catalani este una dintre

Răzvan Oaidă, noul jucător al Rapidului! Primele declarații ale fostului mijlocaș de la FCSB
Edi Iordănescu, refuzat de chinezi în privința lui Nicolae Stanciu, înaintea meciului cu Kosovo
Au bătut palma cu Ancelotti! Italianul a ajuns la un acord cu viitoarea echipă

• La Liga: Real Madrid – Barcelona, duminică, 22:00, DGS 1

• Superliga: Sepsi – Univ. Craiova, duminică, 19:00, DGS 1

Pentru catalani este una dintre ultimele șanse de a se mai gândi la titlu pentru că echipa lui Carlo Ancelotti are opt puncte mai mult, iar până la final mai sunt, în afara acestui duel, încă cinci etape.

Faza care a aprins meciul dintre Real Madrid și FC Barcelona. Arbitrii au ezitat, în Spania nu există tehnologia Goal Line

Real Madrid – FC Barcelona, duelul primelor clasate din Spania, a avut o primă jumătate de oră spectaculoasă. Christensen a deschis scorul în minutul 6, iar peste 12 minute Vinicius a egalat, în urma unei lovituri de la 11 metri pe care a obținut-o Lucas Vasquez, după ce a fost faultat în careu de neglijentul Cancelo.

În minutul 27 a avut loc o fază controversată, care a aprins internetul. Yamal a trimis cu călcâiul din careu, după o lovitură de la colț, iar Lunin pare să scoată mingea de dincolo de linia porții….