Exclusiv | Doi remarcați după Dinamo

HomeSport

Media: Fotbal Club, marți, 19:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1 În prima repriză, cele două formații s-au întrecut în rată

Grealish își face bar în casa de 7 milioane de euro, dar marea surpriză acum vine. Ce băuturi vor fi pe rafturi
U Craiova 1948 – FC Voluntari LIVE VIDEO, ora 20:00, pe Digi Sport 1. Luptă pentru Europa
„Știți cum e la noi!”. Ovidiu Burcă s-a lămurit rapid, după primul meci al lui Dinamo de la revenirea în SuperLigă

• Media: Fotbal Club, marți, 19:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1

În prima repriză, cele două formații s-au întrecut în ratări, iar primul gol al meciului a fost înscris în minutul 54. Andrei Ivan a transformat cu siguranță o lovitură de pedeapsă, acordată în urma unui fault al lui Golubovic asupra lui Mitriță. Câteva minute mai târziu, Ahmed Bani a avut șansa de a restabili egalitatea, tot de la punctul cu var, însă Laurențiu Popescu l-a ghicit și a parat execuția.

În prelungiri, Jovan Markovic a închis tabela din câțiva metri, după o centrare excelentă a lui Alexandru Mitriță.

Florin Prunea: ”Mitriță a făcut diferența. Dacă nu era pe teren, Craiova avea probleme”

Prezent în studioul emisiunii Fotbal Club, fostul internațional Florin Prunea a scos în evidență doi jucători de la Universitatea Craiova: Laurențiu Popescu și Alexandru Mitriță.

Chiar dacă nu pare un portar spectaculos, ce are pe poartă…