”Ați luat pielea de pe ea. A fost distrusă de mizeriile din spital”

HomeSănătate

”Ați luat pielea de pe ea. A fost distrusă de mizeriile din spital”

Lavinia Vlad, pacienta internată cu arsuri pe 70% din suprafața corpului, la Secția de arși a Spitalului de urgență Floreasca din Capit

După ce a diminuat indemnizația pentru creșterea copilului, Bolojan taie și zilele de concediu pentru îngrijirea copilului
Românii care au nevoie de tratament în străinătate ar putea să nu mai fie primiți la spitalele din anumite țări
Sfaturi pentru o viață împlinită în 2025. Ce recomandă psihologii ca să fii mai fericit

Lavinia Vlad, pacienta internată cu arsuri pe 70% din suprafața corpului, la Secția de arși a Spitalului de urgență Floreasca din Capitală, a contractat atât o bacterie multirezistentă, cât și o ciupercă periculoasă, din cauza unui focar de candida auris în instituția medicală, unde era a fost internată. Acum sora Laviniei a transmis o scrisoare managerului Spitalului Floreasca, Domnul Bogdan Zidaru, în care semnalează nereguli grave, ce ar fi contribuit la înrăutățirea stării pacientei. 

Lavinia Vlad a fost adusă la Secția de arși a Spitalului de urgență Floreasca, în urma unui accident grav în care a suferit arsuri de gradul 3 pe 70% din suprafața corpului. În prezent, aceasta se zbate între viață și moarte la un spital din Belgia, unde a fost transferată, după ce a contractat o bacterie multirezistentă dar și candida auris cât timp a fost internată la Floreasca.

Cum i-ar fi pus în pericol personalul viața Laviniei prin…

Citeşte mai mult