Anunțul pe care cei de la FCSB nu voiau să-l audă de la Dan Petrescu

HomeSport

Liga 2: Poli Iași - Dinamo, duminică, 13:00, DGS 1 SuperLiga: Farul - FCSB, duminică, 21:00, DGS 1 Clujenii au deschis scorul la Sfântu Gheorghe,

Anunțul făcut de Adrian Mititelu, după ce Gigi Becali l-a ironizat pentru că nu i l-a vândut pe Andre Duarte
Video Exclusiv | Carlos Martinez a descris-o în 3 cuvinte pe Simona Halep. De ce a spus despre ”Simo” că e o mare campioană
Video Exclusiv | Pe ce post va evolua Alex Băluță la FCSB! Jucătorul care va ieși din echipă

• Liga 2: Poli Iași – Dinamo, duminică, 13:00, DGS 1

• SuperLiga: Farul – FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Clujenii au deschis scorul la Sfântu Gheorghe, prin Petrila, cu şut de la marginea careului în minutul 33. Gazdele au egalat în minutul 43, după o pătrundere a lui Tudorie, care a întors apărarea adversă şi a înscris la colţul lung.

Dan Petrescu: ”Să vedem ce soluții vom avea la meciul cu Farul, băgăm juniorii”

La reluare, Boateng a marcat pentru CFR, după un şut al lui Cristian Manea, dar, după arbitrajul video, golul a fost anulat pentru ofsaid. Oaspeţii au marcat totuşi golul victoriei în minutul 82, prin Janga.

La flash-interviu, Dan Petrescu, antrenorul grupării din Gruia, a transmis că are probleme de lot în urma jocului cu Sepsi și, probabil, la jocul din ultima etapă împotriva Farului, va apela la serviciile unor jucători tineri, care nu au mai evoluat până acum la prima echipă.

Nu știu cu cine o să mai jucăm. Braun, nicio…