PNL și PSD au boicotat ședința extraordinară CGMB

HomePolitică

PNL și PSD au boicotat ședința extraordinară CGMB

Consiliul General al Municipiului București (CGMB) ar fi trebuit să se întrunească marți în ședință extraordinară, online, pe ordinea de zi f

„Nu ați înțeles că eu sunt reprezentantul celor mulți?”/Ce spune despre negocierile cu PSD
CCR discută sesizarea Instanţei supreme privind pensiile speciale
Marcel Ciolacu, întâlnire cu noul ambasador al Japoniei în România, Katae Takashi / „Parteneriat strategic în acțiuni concrete e scopul nostru comun”

Consiliul General al Municipiului București (CGMB) ar fi trebuit să se întrunească marți în ședință extraordinară, online, pe ordinea de zi fiind mai multe puncte introduse de Nicușor Dan, primarul general al Capitalei.

Numai că ședința extraordinară a avut o desfășurare neașteptată, încheindu-se înainte de a începe, consilierii generali PNL și PSD făcând ”front comun” și refuzând să participe. Aceștia au lansat, din nou, acuzații grave la adresa lui Nicușor Dan, lipsa cvorumului ducând la un precedent extrem de periculos.

Potrivit surselor Gândul, motivul este acela că Nicușor Dan introduce pe ordinea de zi a ședințelor CGMB doar proiectele care îi convin.

Marți dimineață au fost prezenți, online, doar 20 de consilieri, 17 consilieri ai Uniunii Salvați România și 3 de la Partidul Mișcarea Populară.

”Au participat doar 20 de consilieri, 17 USR si 3 PMP. Cei de la PSD și PNL nu au participat pentru ca vor sa tragă un…

Citeşte mai mult