„Să se ia măsuri de urgență” / Reacția Colegiului medicilor

HomeSănătate

„Să se ia măsuri de urgență” / Reacția Colegiului medicilor

Alexandru Rogobete, ministrul Sănătății, „s-a autosesizat” astăzi, după ce a descoperit că la Brașov are loc o

Medicii și vizitatorii, obligați să poarte MĂȘTI în spitalele ca-n perioada pandemiei. O țară europeană este grav afectată de epidemia de gripă
Suma exorbitantă cerută de clinica privată care l-a tratat 22 de zile pe milionarul Sever Mureșan
Care sunt, de fapt, singurii crenvurști sănătoși din România, potrivit lui Dragoș Pătraru. Ce conțin, de fapt

Alexandru Rogobete, ministrul Sănătății, „s-a autosesizat” astăzi, după ce a descoperit că la Brașov are loc o conferință susținută de mai mulți medici care vorbesc despre efectele adverse ale vaccinării anti-COVID-19. 

„Astăzi, la Brașov, a avut loc o conferință fără nicio bază științifică, unde au fost promovate minciuni periculoase împotriva tratamentelor medicale moderne. Condamn categoric aceste manifestări care pun în pericol viața pacienților și subminează încrederea în medicină și în instituțiile statului. Solicit societăților profesionale să analizeze prin comisiile de etică comportamentul medicilor care aleg să răspândească falsuri în spațiul public, inclusiv prin ”pseudoconferințe” golite de orice conținut științific. Extind solicitarea inclusiv către Colegiul Medicilor din România pentru a lua măsuri de urgență.”, a scris ministrul pe Facebook.

COVID-19,…

Citeşte mai mult