Alexandru Mitriță, penalty scos și assist la primul meci de la revenirea la Universitatea Craiova! Promisiunea făcută fanilor

HomeSport

Media: Fotbal Club, marți, 19:30, DGS 1 Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1 Andrei Ivan, din penalty, și Jovan Markovic au fost autori

Video Exclusiv | Marius Lăcătuș a venit cu replica pentru Ahmed Bani, care a numit-o pe CSA Steaua ”o clonă”
“Sunt 2-3 pe care îi mai vreau”
Live Video&Text | Sheriff – Farul, Live VIDEO, 20:00, pe Digi Sport 1. Campioana României s-a impus la limită în meciul tur

• Media: Fotbal Club, marți, 19:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, DGS 1

Andrei Ivan, din penalty, și Jovan Markovic au fost autorii golurilor grupării din Bănie. Dinamo a avut ocazia de a înscrie la rândul său dintr-o lovitură de pedeapsă, la scorul de 0-1, însă Laurențiu Popescu a parat execuția lui Ahmed Bani.

Alexandru Mitriță, după Dinamo – Universitatea Craiova 0-2: ”Am început temători”

Alexandru Mitriță, omul care a obținut penalty-ul oltenilor și a pasat decisiv la reușita lui Markovic, a recunoscut că echipa sa a început mai slab meciul, însă în partea a doua Universitatea Craiova și-a revenit. În plus, noul și vechiul jucător al oltenilor le-a făcut o promisiune fanilor.

Am început puțin temători. Am avut o discuție la vestiar, la pauză, s-a văzut o schimbare. Ne bucurăm că am câștigat. Sperăm să intrăm bine, să jucăm în continuare ca în repriza a doua. Meci greu, Dinamo e o echipă foarte bună,…