FC Argeș a cerut retragerea licenței de SuperLigă a lui Dinamo!

HomeSport

FC Argeș a cerut retragerea licenței de SuperLigă a lui Dinamo!

EHF Champions League: Gyor - Vipers, sâmbătă, 16:00, DGS 1 SuperLiga, baraj: FC Argeș - Dinamo, sâmbătă, 21:00, DGS 1 Piteștenii consideră că Din

Prima ofertă oficială pentru Dennis Man! Răspunsul dat de cei de la Parma
Video Exclusiv | Ilie Dumitrescu i-a spus în direct lui Ladislau Boloni că i-ar fi făcut o ofertă dacă ajungea la UTA. Dialogul care a urmat
Marius Ștefănescu a semnat! FCSB, al treilea transfer al verii: ce număr va purta

  • EHF Champions League: Gyor – Vipers, sâmbătă, 16:00, DGS 1

  • SuperLiga, baraj: FC Argeș – Dinamo, sâmbătă, 21:00, DGS 1

Piteștenii consideră că Dinamo, adversarul de la barajul de menținere / promovare în SuperLigă, nu trebuia să primească licența de prima ligă, pentru că a avut datorii neachitate la data limită de 31 martie 2023 și că noul plan de reorganizare nu a fost aprobat până la 30 aprilie, termenul până la care un club putea solicita licența.

FC Argeș a cerut retragerea licenței lui Dinamo

Vă solicităm următoarele:

1. Să solicitați de îndată, în maximum 24 de ore de la primirea prezentei, Comisiei de Licențiere retragerea licenței de Liga 1 echipei Dinamo 1948 SA, în insolvență, pentru neîndeplinirea condițiilor de licențiere, având în vedere efectele pe care le produce atribuirea licenței de participare în Liga 1 către o echipă care nu îndeplinește condițiile de acordare.

2. Să solicitați introducerea în cauză a…

Citeşte mai mult