Sindicaliștii din Educație au ieșit în stradă, după patru zile de grevă generală

HomePolitică

Sindicaliștii din Educație au ieșit în stradă, după patru zile de grevă generală

Sindicaliștii din Educație au ieșit în stradă, joi, în jurul orei 11:00, după patru zile de grevă generală. Mii de profesori sunt în Piața Vi

Strategia PSD pune pe un trend ascendent CONSTRUCȚIILE și comerțul cu amănuntul, în 2024
„Ciucă are vocabularul unui corigent de gimnaziu, adică nu e analfabet funcțional, e mai degrabă analfabet”
Galațiul intră în business cu baterii litiu-ion și creează 8.000 locuri de muncă

Sindicaliștii din Educație au ieșit în stradă, joi, în jurul orei 11:00, după patru zile de grevă generală. Mii de profesori sunt în Piața Victoriei.

Protestul este organizat pentru a susţine greva generală care a început la începutul săptămânii.

Sindicaliștii din Educație ar urma să anunțe, joi, la ora 12:00, dacă acceptă „oferta finală”a guvernului: acordarea unor carduri cu o valoare de 2.500 de lei, sumă alocată în două tranșe.

Sindicaliștii din Educație au anunțat miercuri seara, la finalul negocierilor cu Guvernul, că oferta făcută de Executiv va ajunge în cursul nopții la toți sindicaliștii din țară, care vor spune dacă o acceptă sau nu.

„Noi deja am primit semnale de la colegi din țară, informația circulă, mesajele sunt clare: greva generală continuă, dar oficial, pentru că trebuie absolut toți membrii să fie consultați, mâine (joi – n.red.) până la ora 12.00 vom comunica Guvernului care e poziția…

Citeşte mai mult