OFICIAL | Despărțirea anunțată de Dinamo

HomeSport

OFICIAL | Despărțirea anunțată de Dinamo

Supercupa: Farul - Sepsi, sâmbătă, 20:00, DGS 1 Media: Digi Sport Special, sâmbătă, 22:00, DGS 1 Alin Buleică a plecat de la DinamoDinamo a anunț

Farul Constanța poate câștiga titlul în SuperLiga României, dacă duminică, de la ora 21:00, va reuși să o învingă pe FCSB. 
Încă două lovituri pentru România! Mircea Lucescu a făcut anunțul: ”Deja e prea mult”
EURO U21 | Norvegia U21

  • Supercupa: Farul – Sepsi, sâmbătă, 20:00, DGS 1

  • Media: Digi Sport Special, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Alin Buleică a plecat de la Dinamo

Dinamo a anunțat despărțirea de fundașul Alin Buleică (31 de ani) prin intermediul unui mesaj publicat pe rețelele sociale.

Mulțumim, Alin Buleică! Dinamo 1948 București și jucătorul Alin Buleică au convenit încheiarea raporturilor contractuale.

La Dinamo din luna ianuarie a anului trecut, Alin Buleică a adunat 16 meciuri și o pasă decisivă pentru echipa noastră în trei competiții interne, Liga 1, Liga 2 și Cupa României.

Clubul îi mulțumește pentru devotamentul și spiritul de învingător de care a dat dovadă sezonul trecut, fiind parte din lotul cu care Dinamo a promovat în Superliga României! Mult succes în carieră!”, a transmis Dinamo, pe Facebook.

Cifrele lui Alin Buleică

Alin Buleică era legitimat la Dinamo din luna ianuarie a anului 2022.

În cele 16 meciuri jucate în această perioadă, Buleică a…

Citeşte mai mult